Testerskie checklisty

Gotowe testerskie checklisty to bogactwo doświadczeń innych – warte przejrzenia. 

Wychodzę z założenia, że nie ma co wyważać otwartych drzwi. Owszem, można im się przyjrzeć, poprawić coś, ale warto skorzystać z mądrości sprawdzonych przez innych.

Sprawdzając w wujku Google podobne możliwości na moje poprzednie studia podyplomowe natknęłam się na genialne strony dla początkujących testerów.

Checklista to nic innego jak lista testów, które powinny znależć się w naszych testach. Pozwala dokładniej rozeznać się ile z testów wykonaliśmy, ile przeszło oraz czy coś ważnego nie umknęło naszej uwadze. W skrócie – ładnie wszystko porządkuje. Jestem fanką wszelkiego rodzaju list. Nic więc dziwnego, że podoba mi się zbiór porad i list oferowany na portalach, które odwiedzam.

Portale testerskie

Na stronie, z której czerpię garściami informacje https://www.softwaretestinghelp.com pojawił się ciekawy artykuł na ten temat.

Portal https://strongqa.com/qa-portal ma w swoim dziale wiele pomocy dla takich robaczków jak my, a kilka gotowych propozycji list znajduje się konkretniej tu.

Jeszcze jedną stroną, o której warto zawsze wspomnieć i podejrzewam, że jest znana jest https://www.guru99.com. Znalazłam tu znakomicie rozpisaną checklistę przygotowaną pod testowanie aplikacji webowych.


Podsumowanie

Strony, które warto kojarzyć (miedzy innymi):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *