Inżynieria oprogramowania i narzędzia biznesu – moje nowe studia podyplomowe

W tym roku zaczynam kolejne, drugie, studia podyplomowe w kierunku IT na Wydziale Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Chyba jestem uzależniona od nauki…

assorted-title of books piled in the shelves
Photo by Iñaki del Olmo on Unsplash

Poprzedni rok minął mi na pierwszym poważnym kroku, w którym zdeklarowałam się, żę chcę faktycznie rozpocząć pracę w branży testerskiej. Studia podyplomowe w kierunku Tester oprogramowania na tym samym wydziale. Był to strzał w dziesiątkę i gdyby nie osobiste sprawy spokojnie znalazłabym pracę w zawodzie jako tester manualny (choć pewnie musiałabym trochę cv posłać). Jednak ze względu właśnie na sprawy rodzinne „odroczyłam” punkt praca zawodowa testera o rok. Coś z tym czasem należało zrobić. Po pierwsze, nie mógł się zmarnować co oczywiste. Po drugie, nie chciałam utracić kontaktu z zawodem. Po trzecie, znalazłam coś co może mi pomóc w lepszym przygotowaniu się do dalszej ścieżki kariery, bo o dziwo spodobało mi się testowanie automatyczne, które „lizneliśmy” jako jeden z naszych przedmiotów.

Przeszukałam kilka możliwości. Moim priorytetem i ambicją nie było by były to studia, ale w moim przypadku one okazały się najlepsze. Głównie chodzi o czas. Bądźmy realistami. Jest wiele ciekawych i myślę, że wartościowych kursów, ale są one bardzo intensywne jeśli chodzi o czas. Wiedząc ile mogę sobie pozwolić żeby coś z tego wyszło wybrałam studia niestacjonarne bo dadzą mi możliwość nauki w przeciągu tych dwóch tygodni między poszczególnymi zjazdami.  Cena studiów także jest tańsza, co w moim wypadku ma bardzo duże znaczenie.

Opis studiów (ze strony uczelni)

Liczba semestrów 3

Opis programu studiów

Inżynieria Oprogramowania i Narzędzia Biznesu są studiami doskonalącymi, kształtującymi umiejętność programowania, administrowania systemami operacyjnymi, zarządzania bazami danych.

Terminy zajęć

Dwudniowe zjazdy odbywają się w soboty (od godz. 12:00) i niedziele (od godz. 9:00), raz lub dwa razy w miesiącu; łącznie 23 zjazdy.

Wyróżnienia

Wydział Matematyki i Informatyki posiada kategorię A+, co oznacza poziom wiodący w skali kraju. Kategorię tę posiadają jedynie dwa wydziały uniwersyteckie mające uprawnienia do nadawania stopnia doktora w zakresie informatyki.

Program studiów

Program studiów dostępny na stronie: http://www.ii.uj.edu.pl/sp#IONB

Poziom znajomość języka

Ze względu na rolę języka angielskiego w branży IT kandydat powinien mieć opanowany ten język na poziomie co najmniej B2.

Profil absolwenta

Absolwent posiada szeroką wiedzę ze współczesnych dziedzin informatyki i w zależności od wyboru przedmiotów, jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w dziedzinach takich jak: administracja serwerem (Windows lub UNIX), systemy zarządzania bazami danych, programowanie. Absolwent zna wszelkie aspekty produkcji oprogramowania: od analizy i określenia wymagań, przez projektowanie i wytworzenie, aż do jego wdrażania i administrowania. Absolwent jest przygotowany do pracy w zespołach zajmujących się zaawansowanymi technologiami projektowania i wytwarzania oprogramowania, projektowania i wdrażania baz danych, jak również wybranych elementów zarządzania projektem informatycznym.

Absolwent posiada solidną wiedzę na temat administracji serwerami: od instalacji, konfiguracji i backupów po zaawansowane zagadnienia bezpieczeństwa, wydajności i replikacji.

Absolwent ma świadomość doskonalenia się w zakresie programowania, administrowania czy zarządzania bazami danych przez całe życie oraz ma świadomość konieczności zachowania zasad etyki zawodowej.

Ścieżki rozwoju zawodowego

Absolwent może znaleźć zatrudnienie jako specjalista w zarządzaniu bazami danych, administrator systemów operacyjnych lub/i programista.


Już się nie mogę doczekać!

2 myśli na temat “Inżynieria oprogramowania i narzędzia biznesu – moje nowe studia podyplomowe”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *